Een maandje geleden ontvangen, toch nog een beetje NA - Vintage – Military style – Bullseye – Patina – Onbekend merk – Genia – uit Zweden

Mijn hemel Lex wat een polsporno.
Zit echt leuk spul tussen zeg.

1 like

Mooi geworden! Maar wat mij opvalt: hij heeft incablocs!
Dan zal het toch een iets minder oude versie zijn? ( Maar nog steeds een zeer respectabele leeftijd).
Een juweeltje! Heb je even de geigerteller erbij gehad?

1 like

tjonge, tjonge, wat een hoopje :grinning:
je hebt jezelf nu wel overspoelt met een hoop werk :wink:
heb in het verleden zelf ook eens geprobeerd een horloge te ontleden, is me goed gelukt maar het terug samenstellen is finaal in de mist gegaan :joy:
dus heb ik me er van maar onthouden dit niet meer te doen (leeftijd en geen vaste hand)
maar ik heb bewondering voor die dingen die jij verwezenlijkt :+1:
zulke oudjes terug leven inblazen, kan je gerust ook onder de noemer “goed doel” zetten :ok_hand:
ook de opzoekingen die je ook hier weer laat zien is uitmuntend :+1:
je bent naar mijn inzien ook een verrekte goede liefhebber :smiley: :ok_hand:
ik kijk in ieder geval weer uit naar je volgend project :ok_hand:
en draag deze met plezier

2 likes

Ik zie nu al weer uit naar het verslag van de opknapbeurt van het volgende horloge!

1 like

Weer een leuk resultaat! En de patina op de kast matcht mooi met de wijzerplaat. :+1:

1 like

RIP Olle.

Mooi verhaal alweer!

2 likes

Mooi verhaal, dank!

1 like

Mooi verhaal weer. En wat fijn voor ons dat er nog minstens twintig zullen volgen.

1 like

Dit is het soort dingen die ik graag lees bij de koffie 's morgens: voor schroot opgegeven sukkelaars die met engelengeduld zoetjesaan terug een derde, vierde leven krijgen. Mooi man. Ik kijk al uit naar de volgende uit die doos. :pray:

2 likes

Prachtig project, met plezier gelezen!

1 like

Mooi werk en geweldig om te lezen. Ik kijk uit naar een volgende post!

1 like

Veel maar vooral leesbare en duidelijke tekst waarvoor dank.
Als je wat 'teveel" hebt mag je altijd aan me denken-)

1 like

Leuke post weer, genieten :+1:

1 like

Zo’n leuk verhaal, bedankt !!

1 like

Hoi Lex, leuk verhaal weer, ongelofelijk hoeveel tijd en energie je er altijd insteekt!

Gelukkig kan ik deze keer ook een bijdrage doen, want ik heb ook nog een Genia in de “misschien opknappen bak” liggen. Ook deze is afkomstig uit Zweden en heeft naast een gepatenteerde schroefkast ook nog hetzelfde AS 984 uurwerk erin!

Hoe weet ik dat het een AS 984 is? Omdat mijn recent opgeknapte “Bauhaus” horloge uit Zweden hetzelfde uurwerk heeft! Deze zijn inderdaad gemerkt onder de wijzerplaat:

Na het opknappen

Voor het opknappen

Gr Tim

10 likes

Wat een leuk verhaal! Ik ben al benieuwd naar de volgende!

1 like

Mooi hoor.

Maar…1 bericht van Lex en ik moet mijn telefoon weer opladen.

2 likes

Ha ha André!
Een Nokia?

Dank je, Phyl!

Die stalen armbandjes bedoel je? Deze:

Die zijn inderdaad wel apart. Nooit eerder gezien als op deze Zweedse horloges.
Op het armbandje dat aan het merkloze horloge zit staat op het clipje:
HOWER - R Stal - Säkerhets - LS - SV.PAT - 114554
en op het Atlantic horloge zit een schakelbandje waar op het clipje staat:
ROSTFRITSTAL.
Onmiskenbaar Zweeds dus.

Het werkt kipsimpel. Aan de 12 uur kant zit het bandje vast aan de fixed bar resp. de springbar.
Het clipje of haakje maak je vast aan de springbar aan de 6 uur zijde als je het om je pols doet. De platte kant van het klipje scharniert plat terug naar de kant van het band en blijft zo dus vast zitten.
Het is wel even een gepiel om het aan je pols te krijgen, maar als ie eenmaal zit is het best comfortabel.
Deze twee bandjes zijn wel vrij kort. Bij het Atlantic horloge past het nog net om mijn pols, die bij het andere horloge is echt een dames- zelfs kindermaatje.

1 Steek het clipje tussen de springbar en het horloge. 2 draai het klipje terug naar de kant van de armband. Omdat het voor mijn pols iets te klein is, voelt dat even AU! 3 Het clipje zit plat onder de armband en houd zichzelf dus goed vast.

Het is een behoorlijk oud uurwerkje, en ik kon er dus weer eens geen referentie of kalibernummer van vinden bij de wijze Dr. Ranfft. Als iemand me kan helpen bij het identificeren van dit kaliber: Graag!

Het bandje bij het andere horloge werkt net zo maar is nog kleiner, dus dat krijg ik niet om, zelfs bij het smalle polsje van Mw. Lexaf lukte het niet. Dit horloge is denk ik nog wat ouder dan de Atlantic en ook hier kan ik niet vaststellen om welk uurwerkje het gaat. Hulp daarbij is dus zeer welkom! Bij voorbaak mijn eeuwige dank!

9 likes

Mooi ding. Keurig opgeknapt, ook het uurwerk is weer pico bello!
Leuk hè, die oude Zweedse militaire horloges.

1 like