Uiteindelijk vind ik het op basis van de indruk die hun producten her en der op scherm maakten volledig begrijpelijk dat ze onvoldoende grip op de markt hebben gevonden. Overigens is mijn mening daarin geen betrouwbare graadmeter, want ik heb anderszins een voorliefde voor underdogs. Op de een of andere manier leek Fromanteel de pijlen meer te richten op een soort premium fashion en marketing merk. Met die ambitie voel ik totaal geen binding t.o.v. van niches van creativiteit of kwalitatieve prijsvechters.
Ik vond de naam juist wel mooi.
De automaten waren vaak al vanaf de 1600 geloof ik. Vond ik bijzonder stevig. Zeker tov van een zelfde quartz die dan 400 euro kostte. Ik kon me de meerprijs van een ETA dan niet rijmen met de prijsstijging.
Toen het was gestart: ik vond het leuk. Als horlogeliefhebber loop je er wellicht sneller voorbij, maar voor iemand die niet duizenden euro’s stuk wil slaan op een tijdweergave, boden ze echt iets moois en met veel opties. Makkelijk banden swappen, nette horlogedozen met de kenmerkende gele kleur etc. Een beetje een luxer gevoel én Nederlands.
Maar het bleef alleen maar hetzelfde. Eenheidsworst. Het voelde voor mij als heel makkelijk scoren en centjes binnenharken, zonder een keer wat nieuws te proberen.
Ik heb vroeger een quartz globetrotter gehad. Vond ik oprecht een leuk horloge. Er is alleen binnen die club niks veranderd. Ze hebben een paar soorten kasten die ze gebruiken voor de hele range horloges. Allemaal 42mm (op die nieuwere duiker na) terwijl ze veel dress-achtige horloges maakten. Zelfde kasten, zelfde wijzers, zelfde wijzerplaten. Afwerking was veel te simpel.
En de horloges van 400 euro die exact hetzelfde zijn als het horloge van 2500 euro minus het verschil dat de ene quartz is en de ander automaat. Stevig prijsje voor een eta dan… ze hadden m.i. ook eens wat mooie brushing etc op die kasten aan kunnen brengen. Wat mooie strakke kasten ipv die goedkope opties. Goedkoop scoren, voelde voor mij niet als liefhebbers ![]()
zie hier een hoop dingen waar ik het mee eens ben!
In de begindagen had je een leuke automaat voor 900 euro. Dat was nog leuk.
Je hebt een nieuwe Tissot automaat voor 450. ETA uurwerk.
Ik heb een collega met een kwarts Fromanteel - heb letterlijk alle indexen al eens opnieuw vastgelijmd voor hem. Ze donderen er gewoon af. Werkje is een ielige dames-Ronda in een heren-maat kast. Cheapo witte nylon spacer waar al enkele nokjes af zijn gebroken. Hij blijft bij me terugkomen voor reparaties want het was een kado van zijn vrouw.
Het is gewoon pulp.
Sir yes sir.
Cleaned up stands decent.
Het klinkt een beetje als een aandoening. “Hoe is het met Richard?” “Niet zo goed, had je gehoord dat hij acute keelfromantiel heeft?” “Ach, de arme man.”
Fromanteel aan z’n ballen
letterlijk alle indexen al eens opnieuw vastgelijmd voor hem. Ze donderen er gewoon af. Werkje is een ielige dames-Ronda in een heren-maat kast. Cheapo witte nylon spacer waar al enkele nokjes af zijn gebroken
![]()
![]()
Tering zeg. De gemiddelde mumbai special heeft nog een betere trackrecord.
Stel dat dit gebeurt bij 10% van de geleverde horloges, snap ik heel goed dat ze nu faillissement aangevraagd hebben.
Er valt een hoop te zeggen over het verkopen van Chinese kastjes met een klein uurwerk voor veel te veel geld (of nog meer geld voor een eta exemplaar), maar zorg dan op zijn minst dat de indexen goed vastzitten
.
Dank voor het lachen @PeterLC. Het siert je dat je dat ding überhaupt blijft opknappen voor je maat. Dat kan ik waarderen haha.
blijft opknappen voor je maat
Hij is een zogenaamde veelvlieger binnen het bedrijf (field engineer) dus telkens een paar/handjevol tientjes doen hem geen zeer.
Heb ook de kroontube al eens vervangen en daarmee zowaar het horloge weer waterdicht gekregen. Maar de beschadigde tube was wel gewoon zijn lompheid. ![]()
Het klinkt een beetje als een aandoening.
Eerder op een vreemd zalfje voor een schimmeltje op je zak.
Fromanteel. Voor een langdurig fris gevoel.
*Opgelet. Product kan voor verkleuring op kleding zorgen. Om dit te voorkomen, draag donker gekleurde, loszittende boxershorts.
*Opgelet. Product kan voor verkleuring op kleding zorgen. Om dit te voorkomen, draag donker gekleurde, loszittende boxershorts.
Dat schud jij mij net even iets te casual uit je mouw. ![]()
Het is niet wat je denkt.
Adhd + werk in de GGZ… Ik kan ondertussen meedoen aan een improve show ![]()
Al moet ik zeggen dat fromanteel zalf, best goed zou kunnen lopen op de gemiddelde afdeling die ik bezoek ![]()
Het klinkt een beetje als een aandoening
Of als één of andere ranzige tenen schimmelkaas.
En ik ga niet met een horloge lopen met de naam 020 op de wijzerplaat.
U bedoelt de stad van de aanstaande landskampioen?
Sneu voor de eigenaren, wat je ook mag vinden van hun producten.
Klote voor eigenaren, schuldeisers, klanten en overige gedupeerden.
Eens, niet leuk voor iedereen direct betrokken.
Collega in kwestie is ook nog eens een ras-Feyenoorder… ![]()
Collega in kwestie is ook nog eens een ras-Feyenoorder…
Dat horloge wil gewoon niet door jou gerepareerd worden
Jij bent toch ook geen Ajax supporter?
Laatste jaar geen klachten gehoord…
…nou ja, het was een “Nederlands” plakmerk; so be it. Jammer voor de direct betrokkenen.
Net onder de douche even een uitgebreide Fromanteel-inspectie gehouden.
Gelukkig nergens last van.
Tja wel jammer dat ze failliet zijn. Toch een Nederlands merk
