Het is een stukje automotive history. Een mijlpaal in de geschiedenis. Een ornament van wat men dacht dat niet mogelijk zou zijn en toch mogelijk bleek te zijn. That my friend is pure art en zo moet je het ook zien.
Oh waarde meester, bedankt dat je mij het licht hebt laten zien, en dat ik nu eindelijk de kaders weet van kunst en weet hoe ik het moet zien.
Fijn, hoef ik zelf niet meer na te denken in ieder geval
Wit knalt er echt af en zou naast mijn zwarte Sub een waanzinnig duo zijn. En zou mij voorliefde voor Scandinavië en IJsland in de winter of überhaupt mooi samenvatten. Artic exploration so cool
De zwarte daarentegen vind ik wat meer ingetogen en dressier door de niet geverfdde witgouden markers en daardoor ook een stuk draagbaarder en een veiligere keuze. Onder een overhemd prima redelijk incognito te dragen. Vraag mij af of de witte polar dat ook zou kunnen. Denk dat die wat meer in your face is.
Weet ik niet. Soms moet je de emotie over het rationele laten regeren. Ik ben bij de Speedmaster ook voor de hesalite gegaan terwijl saffier natuurlijk minder krast en waarbij je het schitterende uurwerk kunt zien. Echter ligt de hesalite dichterbij het origineel en zoals het horloge bedoeld is. Vandaar voor de hesalite gegaan.
Hetzelfde geldt voor de no date sub. Datum is natuurlijk erg handig of beter gezegd praktisch, maar de eerste Submariner was ook een no date en zo is het duik horloge ook bedoeld.
Hetzelfde geldt voor mijn Seamaster. Ik kon toen kieze ga ik voor de nieuwe METAS of voor de 2500D coaxial. De nieuwe versie heeft natuurlijk weer de wave dial, maar ik vond de vorige generatie cleaner. Daarnaast vond ik de nieuwe generatie te groot, te grote helium escape valve en voor mij de grootste doorn in het oog de display caseback zonder hypocampus. Dus ook hier weer voor de vorige generatie gegaan. Seamaster moet gewoon een hypocampus op de caseback hebben
Ik probeer dus ook altijd from a horological point of view te kijken.
Dit is wel wat pretentieus . Maar zo kennen we je.
Groeten vanuit een Renault. Porsche en Bugatti zaten helaas niet bij de mogelijke merken van de leasemaatschappij. Jammer, had ik makkelijk kunnen betalen natuurlijk.
Sorry, toch één keer meedoen met het ver plassen. Dit is juist een schoolvoorbeeld van een goede argumentatie, er wordt benoemd op basis van welke parameters een oordeel zal worden geveld en dat wordt dus ook gedaan. Ergo, wel goed beargumenteerd en objectief. Dat de voorkeur die daar onder ligt subjectief is kan geen verwijt zijn, aangezien alle voorkeuren subjectief zijn, bijna per definitie.
Maar genoeg geargumenteerd, on topic zou ik in jouw geval gaan voor de witte Explorer 2. En dan de 16570, die vind ik echt heel mooi!
Bij de DJ opties vind ik de blauwe wijzerplaten het mooist, maar ik zou dan zelf altijd kiezen voor 36mm en fluted.
Ben benieuwd wat je uiteindelijk kiest!
Overigens is een Megane volgens een frequente gebruiker een waardeloze auto. Iedere keer als je te hard rijdt gaat z’n navi piepen en dat kan je niet uit zetten. Bovendien zijn de stoelen slecht en zit er een belachelijk kleine benzine tank onder.
En dit komt van iemand die een Skoda gewent is. Dus de lat lag niet erg hoog.
Ja duh, maar saffier kan wel krassen en dat valt niet te polijsten.
Bovendien heeft plexi een heel andere gloed dan saffier, past IMHO beter bij dit horloge.
“Bog standard” al vele tientallen jaren in bakken aan horloges te vinden Lemania uurwerk.
Je hebt genoeg zwart in je collectie om dit te compenseren. Als 1 piece zou ik de polar ook niet nemen, echter in een collectie als de jouwe een mooie aanvulling.