Je kan in 6 posities meten:
Ligt aan de test normen van de fabrikant/welk labeltje ze eraan willen plakken.
ETA heeft bijvoorbeeld los van COSC;
COSC is 5 posities;
Verticaal; Kroon op 3u, op 6u en op 9 uur.
Horizontaal; wijzerplaat naar beneden en boven wijzend.
Metas is 6 posities; 3,6,9,12 en wijzerplaat beneden en boven.
Los van posities zijn er natuurlijk bij COSC en metas nog wat meer eisen.
Dat klopt en 45 graden gekanteld kan ook, maar dan is het horloge dus ondersteboven (als je de kroon tegen de sensor houdt).
Wederom bedankt! 45 graden schuin staat er idd niet tussen ![]()
Geen idee of er fabrikanten zijn die dat doen, maar het is wel een leuke positie voor fotos
. Daar zie ik het meestal voor gebruikt worden.
Volgens mij kun je wel de hele sensor een slag ronddraaien, en dan kantelen naar de schuine positie. Klopt dat?
Wow! Mooi verhaal en prachtig horloge ![]()
Iedereen bedankt voor het lezen en de leuke reacties!
Nee alleen dan naar achteren en dan zit alles in de weg, het zal idd alleen voor de foto’s zijn ![]()
Moet jullie misschien teleurstellen maar aan een vintage model begin ik niet meer. Vaak veel slijtage en door de merken geen ondersteuning voor onderdelen. Ook het speuren naar onderdelen kost me als professional teveel tijd.
Reparaties aan horloges vanaf bouwjaar 1985 is mijn richtlijn. Speedmaster met 861 uurwerk is een uitzondering op de regel.
@PeterLC , @Nash en @Watchstick_81 bedankt voor het vertrouwen.
Wat een magisch verhaal en prachtige foto’s. Een Speedmaster blijft toch wel de grail.
Wat een fantastische rapportage. Heel erg gaaf. Prachtige foto’s, alle details. De liefde spat er vanaf, en wat is die 321 speedy in mooie staat zeg. Hulde voor de aanwinst en dit verslag!
Kom je net terug van vakantie en is dit het eerste topic wat ik open.
Wat een prachtig verhaal, goed beschreven en zeer leerzaam voor een leek zoals ik wat betreft de vele verschillende Speedmasters.
Veel plezier met dit prachtige horloge en bedankt voor deze uitgebreide presentatie.
Bedankt voor de vriendelijke reacties! ![]()
Het Watchfid boek is binnen (hoort bij de aankoop maar werd nageleverd). Heel netjes verzorgd, ieder onderdeel wordt beschreven en krijgt een score. De totaalscore van dit horloge was dus 9,3 van 10. Hieronder wat pagina’s.
Laatst nog een Italiaanse Omega catalogus uit 1967 gekocht, dus precies het jaartal van mijn 105.022-66. Blij mee!
Wat een prachtexemplaar en prachtverhaal! Helemaal gelezen, met veel plezier. Ik zou de gravure in de clasp zo laten: hoort bijj het verhaal van dit horloge en haar verleden, zou ik zeggen. Draagt bij aan de mystiek. Echter, als het je een naar gevoel geeft (doorn in oog) dan wellicht laten pucken? Laser welden, daarna terugschuren. Zo verlies je geen/ zo min mogelijk materiaal van deze originele (?) clasp? Bij veel horloge’s zou ik denken: wat geeft dat nu helemaal… maar bij dit exemplaar, zo zeldzaam, en jouw kennis, liefde en passie ervoor getuige uit dit verhaal, zou ik de paar honderd euro wat dat laseren kost, zeker de moeite waard vinden.
Genieten maar!
Dank je wel!
Dat de gravure bij het verhaal van dit horloge hoort, twijfel ik dus aan omdat het ouder is dan het horloge. Dus het kan ook veel later erop gezet zijn. Het is een gebruiksvoorwerp en veel banden sneuvelden ook (daarom zijn ze ook zo extreem duur), maar ik vind daarom dat het niet echt bij het horloge hoort. Ik zie wel wat ik ermee doe, wellicht kom ik ooit nog een sluiting uit 1967 tegen, dat is wellicht een nog betere optie ![]()
Bijzonder verhaal en erg leuk om te lezen!
Met recht een “long read” maar wel een hele mooie. Wat een fraaie uiteenzetting van de bijzonderheden van dit horloge. Geniet er van!!
Supertof deze kleine update…ik snap volledig dat je deze koestert ![]()
Ik dacht altijd dat dat tritium met de tijd verkleurde maar in deze originele brochure lijkt het ook al geel?
Wonderschoon ding trouwens
Hartelijk dank voor de leuke reacties!
Ja dat is dus een misvatting en daarmee kan dus “faux patina” de prullenbak in! Het is hooguit “faux tritium” bij veel re-editions, alhoewel de 1957 Trolgy en FOIS2 dan weer een beetje doorgeschoten zijn.
Het is altijd gelig geweest en ze hebben het in brochures van de jaren ‘70 tot eind jaren ‘90 wat witter laten overkomen. Er zijn tal van Omega, Rolex etc catalogi waar je duidelijk geel tritium ziet.
Het kan wel door vocht heel grijs/groen worden en als het heel dik is aangebracht kan het doorschieten naar die “pumpkin” kleur. Mogelijk zijn er ook andere oorzaken.
Het is leuk te zijn dat die van mij nog heel dicht bij de originele tritium kleur zit. Een Rolex GMT in de familie heeft hetzelfde kleurtje. Dat is als ze veel in de kluis liggen. Een andere misvatting is dat het donker verkleurt in de kluis, maar dat is lariekoek. Hooguit als er vocht in de kast zat.














