[Onder de kap] - Toon een foto van je vintage binnenwerk!

Dat dacht ik ook in het begin, naderhand heb ik ergens gelezen dat juist de verkleuring bij die tijd hoort en authentiekheid weergeeft, toen ik dat las kijk ik er nu toch anders tegenaan en polijst het gele glas zodat het wel helder is, maar het origineel blijft.

Het glaasje is celluloid en geen plexiglas en daarom is het geel verkleurd. Je krijgt het niet helder, het zal altijd geel blijven. Als er geen barsten in zitten zou ik het ook laten zitten omwille van de originaliteit

1 like

Het is de vraag of het origineel is, in tijd tijd werd er nog veel mineraalglas gebruikt. Dus dat vergeelde ding zou ook best van later datum kunnen zijn. Zou bij mij zonder pardon de prullenbak in gaan :sunglasses:
Maar uiteraard moet ieder dat voor zich weten.

1 like

Ook mijn mening.

Ik kan het altijd proberen natuurlijk, is daar nog een speciale type glas aanduiding voor?

Junghans cal.93 uit de jaren 50

2 likes

Eweco uit 1961
Caliber is Lorsa QS


6 likes

Consul
Cal. 101 B

2 likes

Hier eentje die nog ligt te wachten in de projectenbak; Tissot zakhorloge uit 1876 met wolf teeth vertanding op de opwindraderen :heart_eyes:

Ook maar een plaatje van de buitenkant dan; fraaie emaille plaat en zware bewerkte zilveren kast:


14 likes

RECTA
Cal. G6

3 likes

Certina uit 1953
Cal. 324
serienr. 2337565

2 likes

SVEA
Cal. AS 1002/984

4 likes

YEMA
Cal. FE 233-69-A
France Ebauche

3 likes

ALPINA
Cal.592 E

Het Alpina kaliber 592 is een vintage mechanisch handopwinduurwerk. Dit kaliber werd geproduceerd in de jaren 1930 - 1950/60. De 592 heeft een Incabloc anti-shock bescherming (Incabloc werd uitgevonden in 1934).

“Alpina is een van de meest vergeten “grand old names” van de Zwitserse horloge-industrie. Het kaliber 592 was een van hun beste ontwerpen. De kwaliteit en reputatie zijn van zo’n hoog niveau dat sommige moderne designhorloges de laatste jaren zijn uitgebracht met NOS Alpina 592-uurwerken!
In 1948 kiest de school voor horlogemaken aan de kantonnale polytechnische school in Biel het 12-ligne handopwindbare Alpina-kaliber 592 als didactisch kaliber van de school. Deze keuze onderstreept het feit dat dit uurwerk bijzonder nauwkeurig, betrouwbaar en robuust was.”
Bron: calibercorner.com/alpina-caliber-592/

2 likes

OMEGA
Cal. 37.6 S17P (1935)


(spijtig genoeg is het horloge niet van mij…)

9 likes

Die komt me bekend voor. :joy:

1 like

P.A.L.
Cal. ETA 900

2 likes

Merk onbekend gemaakt rond 56
Cal. ETA 1088

2 likes

Rila
Cal. FHF 70-2N

2 likes



Certine Certidate Cal. 25-661

8 likes