Van het net gelepeld: Zenith stemvork met messcherpe lijnen.

Even een klein ‘i see what you did there’ voor de topictitel. Leuk gevonden. Al zeg ik het zelf.

Geen verhaal vandaag. Geen rit van 17uur. Geen uren voor de brievenbus liggen. Nee… dit was anders.

Maar toch… een Zenith stemvork is best bijzonder. Een Zenith XL-tronic met Caliber 50.0 stemvork, ref. 01-0060-500 ofwel de gekende ESA 9162.
Van dit horloge zijn er volgens Catawiki 1000 gemaakt. Ik heb Zenith gebeld maar bij het noemen van Catawiki werd de verbinding plotsklaps verbroken en bij terugbellen kreeg ik een automatisch bericht dat ik een totale looser was.

Goed, laten het er 1500 zijn, maar dan nog? Dan heb je iets speciaals in handen.

De verkoper gaf aan dat de datumaanduiding defect was. Die stond keurig in het lood, dus ik vermoedde dat het geen groot probleem kon zijn. Wat ook bleek.

De eenvoud die van dit horloge afstraalt is alleen in de late jaren zeventig terug te vinden. Daar snapten ze namelijk dat goede vormgeving niet aan een logo lag, omringd met wansmaak en social media idioterie. Pun intended.
Dit is finesse. In zijn puurste vorm. Een wijzer is bij Zenith geen wijzer. Nee. Dat zijn 2 zorgvuldig geslepen Japanse zwaarden die een diepzwarte gebalanceerde zijdeachtige geul bijeenhouden die op precies de juiste plaats onderbroken wordt door een prachtige strook met gebroken witte, gelumineerde vloeistof die alleen zijn werk doet wanneer het moet en niets meer. Maar zeker ook niets minder. De indices zijn elegant zonder een moment saai te zijn. Dat alleen al. Ik bedoel, ken je dat gevoel dat je tegen jezelf zegt dat iets saai is, maar er wel al 43 seconden naar kijkt. Dan IS het dus niet saai.

De kast. Ja… pfff. Polijsting en brushing in harmonie als een perfect huwelijk dat zo perfect is omdat er precies genoeg spanning is…

Het opgelegde beeldmerk. Een vorm die mij het meest doet denken aan coöperaties uit de boeken van George Orwell die niets dan goeds beloven en uiteindelijk alles om zich heen consumeren door pure kracht. Ik overdrijf. Maar het geeft dat gevoel van hard op je tanden bijten tot het fijn voelt.

De bezel. Niet erop gegooid, maar erop gesmeed. Passend. Alsof ze erin gedraaid is met een zorgvuldigheid die een Tibetaanse monnik spontaan zijn gewaad aan de wilgen laat hangen. Als ze die daar zouden hebben uiteraard.

Het saffier. Met een facetrandje dat net genoeg opvalt. Zoals dat randje op de bovenlip van een mooi gevormde damesmond. Dat verschil maakt het wat het is. Precies goed. En interessant.

Ik overdrijf nu wel heel erg. En het is toch een verhaal geworden…
Excuses. Foto’s. Want anders is het niet voorgevallen.

83 likes

Mooie aanwinst, deze zoemende Zenith, veel plezier ermee :ok_hand:

2 likes

Leuk zo’n oude stemvork horloge. Gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst :+1:

1 like

Dank je wel! Het is een fijn horloge! En zeer nauwkeurig

1 like

Hij is prachtig, geweldige aankoop!
Limited of niet, hij is mooi…
Maar hoe zit het met de datum?
Als er één tandje vd datumschijf afgesleten is dan doet hij het 30 vd 31 dagen prima maar blijft hangen bij 1 datum.
Op zich geen probleem, datumschijf kan vervangen worden en als je wilt kan je het hele uurwerk vervangen.
Zoemende Zeniths zijn top!

2 likes

Dank je wel!

Het euvel is eenvoudiger. Ze verpringt bij 20.00 uur ipv bij 0.00 uur. Dus een kwestie van wijzers even eraf en herplaatsen.

Jouw topic is erg tof! Ga ik volgen!

Het zijn mooie horloges.

2 likes

Er mooi, ik heb ook ergens één liggen geloof ik.
Bandje te smal? Pas op dat er niet een pushpin los gaat en dat je Zenith in een mooie boog op de plavuizen terecht komt.

1 like

Er zit al een ander bandje op. Dank je voor de tip! :joy:

Ik zou de originele mesh wel willen hebben, maar is aan de prijs en… ja… mesh… alhoewel deze wel erg mooi is.

6 likes

Mijn beste,

Proficiat met deze fraaie Zenith!!
Ik wens je er een enerverende tijd mee!!

En voor straks: “Buona Notte" en morgen gezond weer op.:first_quarter_moon_with_face::first_quarter_moon_with_face::first_quarter_moon_with_face:

Orologio Signaturis Temporis :wink:

1 like

Gefeliciteerd heel mooi vintage horloge

1 like

:pray:t3:

1 like

Erg mooie muzikale Zenith, gefeliciteerd, veel plezier er mee gewenst!

1 like


Van harte gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst
De groeten van zijn broer

8 likes

Wederom prachtig verhaal man

1 like

Wat is de lug maat?

Prachtige aanwinst overigens!

1 like

Dank je wel. 19mm, maar online is alles ver boven de 100 euro. Wat ik kon vinden dan…

Ahhh, bijzonder… Maar inderdaad eenvoudig te verhelpen.

Zeker! Erg leuk om ze steeds vaker op HF tegen te komen.

1 like

Ik zal vanavond eens kijken. Ik heb hier geloof ik nog zo’n nieuwe originele en complete Zenith mesh ergens liggen. Weet alleen niet meer of het 18 of 19mm was. Dus nog niet te vlug hopen…

1 like

Wow. Ik wacht het dan hoopvol af. Zonder te veel hoop te hebben. Tof dat je meedenkt🙏🏼

Ik moest eigenlijk naar kantoor maar wou je niet langer in spanning houden en ben toch vlug even gaan zoeken. Helaas, dooie mus lijkt het… Net geen 18mm gemeten bij de lug aanzet zijde. Dat wordt toch even verder zoeken vrees ik.

3 likes