Vintage Citizen Only

Wit keramiek van Citizen in 1975, jawel.

En zijn paarse en blauwe broertje, ook UHC (Ultra Hard Ceramic).

Ik denk geleverd door Kyocera, maar dat kan ik niet bewijzen anders dan dat ze dezelfde kleuren nog steeds aanbieden.

Zwart keramiek uit de jaren 80 heb ik ook trouwens in een aantal varianten.

10 likes

Gisteren weer eens om :neutral_face: - de paper dial

11 likes

13 likes

Ik ben helemaal weg van vintage Citizen horloges. Wie is hier een expert op dit vlak die ik af en toe eens een berichtje mag sturen als ik wat hulp kan gebruiken bij een nieuwe aankoop?

2 likes

Kom maar op, maar ik kan je Ferry ook aanbevelen. @promaster is een wandelende encyclopedie.

5 likes

@Slin @JMD @Abel @jacobus

Heb ik dan zo de usual suspects? Ik vergeet er vast één.

Mea culpa.

:slight_smile:

7 likes

5 likes

Vraag maar raak hier mocht je wat willen kopen…

Weet de één het niet dan de andere wel :+1:t2::smiley:

2 likes

ik weet wel het een en ander, maar als mensen het hier over vintage Citizen hebben, dan doelen ze meestal op het soort horloges waar Sweephand uitgebreid over schreef (automaten, duikers, jaren 60/70), en aangezien hij dat al heeft uitgeplozen en ik die categorie niet echt verzamel, heb ik me er verder nooit echt in verdiept, dus op dat vlak is mijn kennis zeer beperkt. Eerstelijnshulp is dus Sweephand en Vintage Citizen Watches.

Als het gaat om quartz en gekke materialen (en vooral titanium), en semi-vintage jaren 80/90/00 (met name JDM) dan heb ik wat toe te voegen.

2 likes

Die witte Ferry, Wauw uniek.

Ja het zal niet ieders smaak zijn (het is de mijne ook niet eigenlijk), maar ik heb er in al die jaren maar eentje gezien! Misschien wel één van de zeldzaamste Citizens…

Ik ben wel een een liefhebber en verzamelaar van oude Citizen horloges maar specifieke kennis van uurwerken en reparaties ontbreekt helaas.
Vragen stellen mag altijd, naar antwoorden kan ik altijd op zoek gaan
:sweat_smile:

2 likes

Maar…je hebt genoeg ervaring met het kopen van citizens van allerlei obscure veilingen

2 likes

Ja hoor met veilingen heb ik wel ervaring, het ligt wel een beetje aan welke betekenis er hier aan obscure veilingen gegeven is :sunglasses:

1 like

in mijn eerste fase van de vintage citizen kwamen al de horloge van catawiki ( een twintigtal)
ik had toen nog geen benul van NOS-staat, ze zagen er toen naar mijn “normen” goed uit :no_mouth:
in middels heb ik er nog maar drie stuks over, de rest zijn vertrokken met verlies of zelfs weggegeven :face_with_diagonal_mouth:
ik zeg niet dat deze site obscure is maar wil je toch een redelijk goed uitziend horloge hebben moet je toch rekening houden met een ietwat andere prijsklasse dan die in het merendeel worden aangeboden hier, ze zijn er wel, daarom die drie stuks die ik nog heb overgehouden van deze site :ok_hand:

en nu ik heb mogen ontdekken wat de norm NOS betekend ben ik deze weg ingeslagen en heb dit jaar terug mijn portie vintage aangevuld :smiley:

3 likes

Via Proxy sites uit Japan en dergelijke

Dus ook jij hebt meer dan zat ervaring met wat je wel en wat je niet kunt kopen :smile:

2 likes

Voor de volledigheid heb ik een paar vooroorlogse Citizens in de collectie, de zogeheten F type.

Ze zijn echt heel klein (kast rond 30mm), en qua techniek jaren 20 Zwitsers.



Er zijn echt heel veel varianten (ik heb er tientallen in mijn foto-archief). De prijzen zijn licht stijgende, maar qua vintage relatief goedkoop.

Voor de dames was er de K type.

En later de L type.

Hierna kwamen de Center Second modellen uit de jaren 40/50, de basis voor de gangbare vintage Citizens.

In 1965 opende het eerste Europese kantoor van Citizen, en twee jaar later in 1967 maakt onderstaand horloge de oversteek als een vroeg export model.

11 likes

10 likes

11 likes

Ah leuke info :pray:, volgens mij heb ik er zo eentje :thinking:

3 likes