Vintage incoming (Deel 1)

Kijk, dat zijn voldoende reserve onderdelen. Geen idee of je van die russen ook een losse balansas kunt kopen.

Ha, kijk, dat zijn toch op het eerste zicht 5 identieke binnenwerken. En courante ook. Kan niet moeilijk zijn om daar een paar werkende van te maken. :v:

Simpel, je houdt het apparaat tegen het uurwerk en kijkt hoe hard het begint te miepen. Alles boven een paar microsievert per uur zit je gegarandeerd met radium. Als je een gore klootzak zoals deze hebt, die ik vandaag herontdekte,

dan flikker je die met doos en al recht de kliko in. :sweat_smile:

Er zijn een paar goeie threads hier over radioactiviteit, en @fdpg1963 is de huisexpert ter zake.

1 like

Benodigd: zuurkast met afzuiging, FFP2 mondmasker, afsluitende lab bril, decontamineerbare tafel, vochtige tissues etc.
En dan heel voorzichtig te werk gaan. Een honderdste deeltje van de totale hoeveelheid verf in één horloge kan al een flinke inwendige besmetting opleveren bij inhalatie.

Vergis je niet: Radiumverf is link spul. Als officieel Stralingsbescherming Deskundige zeg ik: gewoon niet doen.

1 like

Alles boven de achtergrond van 0,1-0,2 uSv/h duidt op radiumverf.

Niet de beste optie voor het milieu, in Nederland kun je de ANVS inschakelen om het op te laten ruimen.

1 like
2 likes

Deze 6458-600A uit 1981 kunnen kopen, ben erg benieuwd.

Zou de band nog origineel zijn?

13 likes

Mooie Seiko. :ok_hand:
Die oude rubberen bandjes verouderen en scheuren bij de pushpin, oppassen dus.

1 like

Dank je.

Ja, dat had ik inderdaad al gelezen, ik ben van plan om de band eraf te halen en bij het horloge te bewaren :+1:

2 likes

Leuk oudje met centrale seconde wijzer.


19 likes

Cool man :heart_eyes:

1 like

Al wel incabloc!

1 like

18 likes

Heel fraai! Wel flink :radioactive: schat ik.

1 like

zocht al lang naar een UG polerouter alternatief. Zonet gevonden

21 likes

Die vind ik dus wel even zo… :+1: :heart_eyes: :star_struck:
Erg mooi horloge…

1 like

Wordt verwacht, deze Citizen Adorex met kal 8050 hi beat uurwerk. :slightly_smiling_face:

17 likes

Dit is binnengekomen:

En glaasjes, veren, balansassen en extra uurwerkjes zijn nog onderweg. Hoop een groot deel te kunnen reanimeren.

@BorisK allemaal curved, ben benieuwd :rofl:

18 likes

@Jenneke Nice. Set in een keer gescoord? En waar? eBay?

1 like

Dat krijg jij ongetwijfeld voor mekaar, Jenneke! :muscle:t3:

1 like