Waarschuwing! Nieuwe oplichtingspraktijken!

Ik wilde gisteravond biertjes afrekenen in een kroeg, met contant geld. Kon niet, alleen pinnen… :face_with_monocle:

1 like

Voor dat ik hier op antwoord: Hoe bedoel je dit?

Gewoon het verschuldigde bedrag contant neerleggen en weglopen.
Het is gewoon een wettig betaalmiddel.

1 like

Dat is de toekomst. Gaan we niets tegen doen.

Daar heb je gelijk in! Echter het was €5,40 en ik had alleen een briefje van €50 :laughing:

1 like
3 likes

Maar dat betekent volgens mij niet dat ze het moeten accepteren. Bij Subway zie je ook steeds vaker dat je enkel met pin kan betalen en de plaatselijke IKEA heeft het ook. Deze bedrijven zullen dat toch niet doen als het niet zou mogen.
Ik ben er overigens geen fan van maar dat is iets anders.

3 likes

Zijn daar statistische gegevens over? Wordt het IQ van benadeelden gemeten door de overheid?

Ik doe het er ook nog steeds mee, ik installeer nooit apps zolang het nog met een browserversie kan.
Ik wil ook een URL kunnen zien en dan weet ik gelijk zeker dat ik op de echte banksite zit en geen kopie.

1 like

Dat betekent wel degelijk dat ze het moeten accepteren.
Het is immers een WETTIG betaalmiddel en er is onlang nog een partij gedoe geweest over gemeentehuizen en apotheken die geen cash wilden en die verplicht werden dit alsnog te doen.

Zie bovenstaande post van @anon11367652EV. Lijkt mij duidelijk genoeg.

1 like

Gast :face_with_raised_eyebrow:

https://www.horlogeforum.nl/t/waarschuwing-nwe-truuk/222483/51?u=spoon1

Prime example of the german saying quotbrett vorm kopfquot _e520075894275378ca1feadbc55c8b91

5 likes

Gezien zijn forum naam is hij bang zelf overbodig te worden :grin:

Pinsleuf is volgens mij nog vrij.

4 likes

Waar staat in de wet dat ondernemers contant geld aan moeten nemen? Het spijt me, ik ben niet zo handig met de wet en kan het op eigen kracht nog niet vinden.

Als ik mij niet vergis is de verplichting voor apotheken en gemeentehuizen om contant geld aan te nemen een wens van de Consumentenbond en een (potentieel) onderwerp van debat in de Tweede Kamer. Ik kan niet terugvinden dat ze ‘verplicht werden dit alsnog te doen’. Hoe verhoudt zich dat met een reeds bestaande verplichting? Of zoek ik weer niet goed genoeg?

1 like

Snap ik niet, de telefoon die scant wordt volgens mij aan de rekening toegevoegd dus er moet gescand worden met de telefoon van de oplichter.
Waar komt de QR code met jouw bankgegevens dan vandaan? :thinking:

Ik denk dat de qr code de identificatie van de andere telefoon is die wordt goedgekeurd door de telefoon van het slachtoffer.

Is het überhaupt nog mogelijk om anoniem telefoons te kopen tegenwoordig? Prepaid nog?

Inderdaad, ik zou wel helpen. Door de € 2,- cash te accepteren en vervolgens bij de parkeerautomaat € 2,- met PIN/contactloos te betalen :wink:

Het is tegenwoordig bijna onmogelijk om aan een anonieme prepaid simkaart te komen. Maar daar hebben we katvangers voor.

quote=“Jorlan, post:69, topic:222483”]
Het is tegenwoordig bijna onmogelijk om aan een anonieme prepaid simkaart te komen.
[/quote]

Euh, bij de supermarkt in NL kun je gewoon een anonieme lebara simkaart kopen hoor…

Wel even cash afrekenen, uiteraard :wink:

2 likes