Wat heeft Horlogeforum mij gebracht als 1 jaar lid?

Hallo horlogeforum,

Ik ben sinds mei 2019 lid geworden van het horlogeforum. Ik heb al eens een voorsteltopic gemaakt, maar zal nog een korte introductie geven.

Ik ben Bas en ben nu 25 jaar oud. Sinds afgelopen oktober ben ik aan het werk na (te lang😅) studeren. Ik ben mij in 2018 ongeveer in horloges gaan interesseren en kocht tweedehands een Fromanteel Globetrotter. Mijn eerste Swiss Made horloge.

Hierna begon het te rollen en ben ik lid geworden van dit mooie forum. Ik begon hier ruim een jaar geleden met de Globetrotter, een Seiko SKX023j, een glycine uit de jaren 60 en een Tissot Le Locle. De glycine was geen blijver en in een opwelling gekocht. Ook de Fromanteel ging mij tegenstaan. Toen ik de Le Locle kocht, zie je écht wat prijs en kwaliteit je kan brengen en viel de Fromanteel toch snel af. De Seiko SKX023 vind ik nog steeds een heerlijk horloge. Mooie looks, lekker maatje van 37mm en absoluut een robuust horloge.

Hierbij de Le Locle:


Deze is nu wel uitgevlogen om budget vrij te maken voor de Glycine Airman

Vervolgens ben ik op het forum rond gaan kijken. Hier en daar een horloge gekocht, zoals o.a. de Dan Henry 1964. Ik vind de vintage stijl mooi, maar heb niet de risico’s en ongemakken van een vintage. Vervolgens heb ik een Seiko Sarb017 gekocht, mijns inziens een prachtig en afwijkend horloge ten opzichte van vele anderen. Hier geniet ik nog vol van. Andere aangekochte horloges zijn er ook weer uitgevlogen.

Vintage bleef na die glycine en de stijl van de Dan Henry toch hangen. Ik heb een gok gewaagd en de Rotary Aquaplunge aangeschaft. Hij verkeert dan wel niet in uitstekende staat, hij ziet er tof uit.

Laatst heb ik een Orient Kamasu aangeschaft voor leuk zwemhorloge (2 goedkopere quarts duikertjes laten gaan) en heb ik de Glycine Airman GL0158 nieuw aangeschaft. Mijn eerste echte nieuwe horloge! Kostte me aardig wat knaken (voor mij dan althans), maar wauw! Geweldig design. Absoluut een blijvertje. Lekker vintage design, maatje 36mm en een mooie afwerking.

Wat wil ik in de toekomst nog?
Een mooie twotone datejust met blauwe dial lijkt momenteel mijn graal. Verder ben ik benieuwd wat er nog op mijn weg komt. Gezien ik nog jong ben, kort op de arbeidsmarkt, zal het natuurlijk nog wel even duren voordat de graal er komt.

Kortom: in dit jaar is er veel voor mij gebeurd en hoop ik nog jaren te genieten van horloges!
Hieronder de ‘eindstand’ na ruim een jaar horlogeforum!

56 likes

Altijd leuk, een leeftijdsgenoot en een mooie sprong in een jaar tijd! Chapeau :ok_hand:

1 like

Wow wat een gave collectie al in een relatief korte periode! Zelf ben ik ook echt nieuw maar heb het virus al goed te pakken. Ben nog aan het oriënteren en van jou collectie vind ik de Airman echt heel gaaf. Al denk ik dat die te groot voor mijn bescheiden pols is.

Heb nog geen echte grail, maar ben wel erg gecharmeerd van de Seamaster en Black Bay 58.Zelf hoop ik na 1 jaar ook een mooie collectie te kunnen laten zien. Leuk topic!

1 like

Mooie collectie en zoals ik zojuist al schreef: die Airman is prachtig en de maat (36 mm) is erg comfortabel!

1 like

De Airman die ik heb is 36mm, lekker klein maatje en ook een dun horloge!

1 like

Mooie verzameling en een herkenbaar verhaal. Ben benieuwd waar het naar toe gaat en hoeveel ‘keepers’ van nu er volgend jaar nog over zijn!

1 like

Superleuke set zo. :ok_hand:
Als ik één klein puntje ter verbetering zou mogen aandragen: die band op je SARB017 is het niet helemaal.

1 like

Mooi setje horloges. Gefeliciteerd. Over een jaar weer zo’n overzicht!

1 like

Dat is ook mijn graal momenteel. Ik kan niet met goed fatsoen nog een polerouter kopen…

Verder leuke collectie… die Airman :heart_eyes:

Kamasu is ook nice :slight_smile:

1 like

Heel mooie collectie en dat na slechts één jaar :+1:

1 like

" Wat heeft het horlogeforum mij gebracht? "
istockphoto-656909910-612x612
:joy:

26 likes

Oops in de vlugheid over heen gelezen! Maar heel mooi horloge nogmaals.

1 like

Leuk verhaal! En in een jaar kan er een hoop veranderen :smile:

1 like

Mooie horloges !
Wat brengt het volgend jaar?

1 like

Leuke collectie en gefeliciteerd met je 1 jarig jubileum! Mooie horlogedoos ook trouwens! Wat voor doos is het?

2 likes

Netjes bij elkaar gespaard in een jaar.

Geloof me als je werkt kan het ineens snel gaan :joy:

1 like

Ik ga er vanuit dat de alpinist en de glycine absolute keepers zijn! De rest… tja, dat durf ik minder zeker te zeggen!

1 like

hahaha, ja dat zou je zeggen: maar ik moet ook sparen voor een huis en een bruiloft :smile: (hoewel ik vind dat als ik een mooie ring geef, ik ook wel die grail mag kopen):innocent:

2 likes

Dank!
NA topic horlogedoos horlogedoos van Qiwode, destijds op Amazon gekocht!

1 like

Ziet er goed uit!

1 like