Panerai "in-house"?

Weet niet of dit al bekend was. Natuurlijk kennen we allemaal Panerai. Het merk dat een eta 6497 in een kast stopte en er toen 4k+ voor ging vragen… maar gelukkig kwamen ze al snel met “in-house” uurwerken! Of was dat wel zo?.. Ach ja ze hebben in ieder geval het uurwerk afgewerkt met cote de geneve striping want ja waar betaal je anders voor! Of toch niet?..

Lees dit stukje maar over hoe Panerai niet eens het woord “in-house” kan spellen maar het wel misbruikt voor alle marketing.

30 likes

Interessant en vermakelijk artikel.
Conclusie:
de baumatic is een koopje :smile:

7 likes

ja:

2 likes

Ouch :grimacing:

Doen toch een hoop merken met dat ‘in-house’ geneuzel? Marketing kreet ten top, en hoopjes mensen zijn er blijkbaar gevoelig voor.
(Zeg ik met m’n Casio om met in-house uurwerk :sunglasses:)

6 likes

The Time Teller heeft er ook een video over gemaakt:

3 likes

Ja terwijl het bedoeld is om èn meer voor een horloge te kunnen vragen…. En belangrijker…. Het onderhoud in de eigen keten te houden!

4 likes

Man man man wat een farce. De vraag is of ze hier last van gaan hebben. De echte liefhebbers zullen dit panerai zeker kwalijk nemen lijkt me, maar gevoelsmatig is panerai ook steeds meer een merk dat wordt gedragen door de grote meute puur vanwege de merknaam. Die geven niet zoveel om de ‘inhoud’. Het merk en het prijskaartje zijn het belangrijkste voor hen…

1 like

Volgens mij haal je nu twee merken door elkaar :grin:

31 likes

Nee dat denk ik niet. Dat andere merk heeft namelijk wel ‘inhoud’ en met inhoud bedoel ik dus het uurwerk.

1 like

Ik betwijfel of de massa werkelijk interesse heeft in het uurwerkje bij dat andere merk.
Die kun je niet eens zien.

4 likes

True, maar de inhoud is wel kwaliteit en in-house.

Het artikel toont toch wel vrij pijnlijk aan dat Panerai graag pretendeert in-house te produceren, terwijl dat niet zo is. Zoals ik schreef zal dat voor de grote meute wellicht geen probleem zijn, maar ik vind het wel gênant.

2 likes

Moeilijk te zeggen, het is wel zo dat Panerai’s financieel gezien enorm afschrijven, in verhouding meer dan bij andere merken. Zou goed kunnen dat dit mee speelt. In die zin kun je zeggen dat de massa dit blijkbaar wel iets boeit.

Wel een pitbull die schrijver. :muscle: :100: Ik zou persoonlijk vrezen voor mijn gezondheid als ik zoiets heb geschreven. :neutral_face:

5 likes

Die bij die panerai is ook alleen maar zichtbaar om een gouden achterdeksel te besparen. :see_no_evil::stuck_out_tongue_winking_eye:

5 likes

96 likes

Op de eerste plaats is er kwalitatief niets mis met ETA. Maar het nadeel was natuurlijk wel dat ETA in diverse, sterker, vele merken zat, wat de exclusiviteit niet ten goede kwam. Op de tweede plaats is ETA gestopt met de levering aan merken buiten de Swatchgroep.Maar ik heb de term “In house” wel altijd al een hele rare gevonden. De echte manufacturen zijn feitelijk op 1 hand te tellen. Bijvoorbeeld Jeager-leCoultre of Rolex. Bij JLC worden alle componenten van het uurwerk in eigen beheer gemaakt. Daar hebben ze de infrastructuur voor; specialistische apparatuur en know how. Ook bij Rolex is dat het geval maar daar is de productie verspreid over diverse locaties, wat naar mijn mening minder exclusief is. Maar als vele merken nu plotseling met “in house” uurwerken schermen, zonder daar de infrastructuur voor te hebben moet dat de wenkbrauwen doen fronsen. Dat kan helemaal niet, want dat zou gigantische investeringen met zich meebrengen. Conclusie; “In house” is inderdaad een mooi marketingverhaal en vele mensen geloven dat.

3 likes

:joy::+1:

1 like

Je had die huisjes in de letter E T A moeten doen :slight_smile:

2 likes

Het komt er dus eigenlijk op neer dat Panerai horloges eigenlijk gewoon (te) dure armbanden zijn met een klokje er in :thinking:

3 likes